תואר שני במשפטים ללא משפטנים.ות

תוכנית משפטים ללא משפטנים/ות (M.A) לבוגרי/ות תואר ראשון שאינם/ן משפטנים/ות, נועדה להעניק השכלה ברמת תואר שני המבוססת על משפטים כתחום ידע ומכוונת להעמיק ולהרחיב את ההשכלה שרכשו הסטודנטים/יות בתואר הראשון, תוך זיקה לנסיון תעסוקתי.

המשפט כתחום מחקר והשכלה אקדמית שינה את אופיו בעשורים האחרונים והתעצב כעיסוק בינתחומי ורב תחומי מגוון ומורכב. השאיפה להבין יותר בתחום המשפט והצורך בידע משפטי בסיסי, משותפים לרבות ורבים, גם למי שאינן/ם עוסקים בתחום זה בפועל. תכנית זו מיועדת לספק מענה איכותי לצורך זה.

תוכנית זו נועדה להציע מגוון רחב של קורסים מתחומי המשפט המינהלי, המשפט הפלילי, דיני עבודה, דיני נזיקין, דיני משפחה, תיאוריה משפטית, משפט וחברה ועוד. התכנית תכלול הרצאות אורח ייחודיות של צמרת המשפט הישראלית, בסוגיות משפטיות אקטואליות, כבוד השופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, כבוד השופט העליון בדימוס סלים ג’ובראן ועוד.

תחומים מרכזיים שבהם תתמקד התכנית יהיו ניתוח משפטי של תהליכים חברתיים והכרעות ציבוריות, בחינה של מהלכי רגולציה, שינויים ורפורמות בחקיקה ובפסיקה ודיון בסוגיות עכשוויות באמצעות כלים משפטיים; תחומים שבכולם הצורך בשילוב שבין משפט ללימודים מתחומי ידע אחרים בולט במיוחד.

תכנית זו הינה היחידה המציעה הזדמנות לרכישת תואר M.A. אוניברסיטאי בלימודי משפט בצפון הארץ וייחודה מתבטא בנגישותה לקהל יעד רחב עם זיקה הן למגזר האקדמי והן למגזר אזרחי- ציבורי.

*שימו לב:  התואר אינו מאפשר עיסוק בעריכת דין

לפרטים נוספים

הלימודים בתכנית יתקיימו פעמיים בשבוע באופן שמאפשר לימודים ועבודה במקביל – בימי שני 14:00-21:45 ובימי שישי 8:30-13:45, במשך ארבעה סמסטרים רצופים.
השנה הנוכחית הלימודים יהיו במתכונת משולבת לפיה בימי שני לומדים בקמפוס ובשישי בזום.

תנאי קבלה

הזכאות להגשת מועמדות היא לבוגרי/ות תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בישראל או בחו”ל, בתחומים: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הרווחה והבריאות, מינהל עסקים, משאבי אנוש וחינוך.

 • תואר ראשון או שני בציון סופי של 80 ומעלה.
 • מבין המועמדים/ות יבחרו המתקבלים/ות על בסיס ציון הגמר שלהם/ן בתואר הראשון, קורות חיים והמידע שמופיע בטופס הרשמה ייעודי לתוכנית זו. בנוסף, ראשת התוכנית עשויה לבקש מן המועמדים מידע נוסף כמקובל בתכניות התואר השני של הפקולטה, לרבות אישור ממוסד הלימודים על מיקום במחזור, ו/או המלצות וכן לקיים ראיון קבלה עם מועמדים/ות, במקרים בהם הדבר דרוש על מנת להבטיח מצוינות אקדמית.
 • ראשת התכנית תבחן את העמידה בדרישות הקבלה כאמור לעיל ותמליץ על קבלה לתכנית על בסיס תחרותי ועל סמך מצוינות אקדמית.
 • בהתאם לכך, יש לצרף את המסמכים הבאים לבקשה להירשם לתכנית זו לתואר שני:
  1. גיליון ציונים ואישור זכאות לתואר;
  2. קורות חיים;
  3. טופס שאלון למועמד/ת; להורדת הטופס
  4. מכתב המלצה (עדיפות ממקור אקדמי במידה ואין, ממעסיק)
 • על בעלי/ות תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה, ששפת ההוראה בו אינה עברית, לעמוד בבחינת ידע בעברית ברמה הנדרשת על-ידי האוניברסיטה כתנאי קבלה.
 • כל מידע נוסף שיידרש על ידי ראשת התכנית מעת לעת, לרבות אישור ממוסד הלימודים על מיקום במחזור, המלצות וראיון קבלה במידה וידרש.

מספר המקומות מוגבל. מומלץ להירשם בהקדם.​ ​

מועד אחרון להגשת מסמכים

01.08.2022
10.08.2022
01.08.2022

למידע נוסף

משרד ההרשמה של הפקולטה:
04-8240007
 llblaw@univ.haifa.ac.il