ד”ר שגית מור

שגית מור

ד”ר שגית מור היא מרצה בכירה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. היא עומדת בראש המרכז הבינלאומי לבריאות משפט ואתיקה ובראש התכנית לתואר השני במשפט ובריאות. תחומי מומחיותה הם לימודי מוגבלות ומשפט וזכויות אנשים עם מוגבלויות. לאחר שסיימה את לימודי הדוקטורט במשפטים באוניברסיטת ניו יורק, היתה שגית עמיתה בתוכנית פוסט דוקטורט ללימודי מוגבלות על שם אד רוברטס באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. עבודת הדוקטורט שלה זכתה בפרס האגודה לחקר המשפט, התרבות ומדעי הרוח לשנת 2007. שגית הקימה ומרכזת במשותף את קבוצת החוקרים של לימודי מוגבלות ומשפט באגודה למשפט וחברה. היא ממקימות ומנהלות הפורום האינטרנטי IDSN  העוסק בלימודי מוגבלות בישראל, ועורכת במשותף של הספר “לימודי מוגבלות: מקראה”. פרסומיה עוסקים בנושאים מגוונים, ביניהם: אפליה בתעסוקה, קצבאות נכות, נגישות למשפט, ביואתיקה, הולדה בעוולה וכן מוגבלות ונזיקין. שגית היתה חברת הועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

  • דוקטור למשפטים (J.S.D), אוניברסיטת ניו יורק (NYU), בית הספר למשפטים, 2005.
  • תואר שני (LL.M), אוניברסיטת ניו יורק (NYU), בית הספר למשפטים, 2000.
  • תואר ראשון (LL.B), אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה למשפטים, 1997.

תחומי מחקר: מוגבלות ומשפט, משפט וחברה, דיני נזיקין, ביואתיקה משפט ובריאות

ספרים

  • שגית מור, נטע זיו, ארלין קנטר, ניסים מזרחי ואדוה איכנגרין (עורכים) לימודי ביקורת מוגבלות: מקראה (הוצאת ון ליר, 2016). לרכישה ולצפיה במבוא ובתוכן עניינים: כאן ; לרכישת עותק דיגיטלי נגיש: כאן .

מאמרים – עברית

מאמרים – אנגלית

אחר

עבודת דוקטורט

בחדשות

ביקורת מוגבלות על המלצות וועדת משרד הבריאות בנושא תיעדוף חולים קשים בתקופת מגפת הקורונה

מצבי קיצון מעמידים בפני החברה מראה אכזרית לגבי סדרי העדיפויות המנחים את פעולתה. דוגמה מובהקת לכך מהווה משבר הקורונה. במשבר זה ניכרים מופעים של סולידריות אזרחית, אך נחשפים גם מבני עומק של הפליה, הדרה וחוסר צדק

קרא עוד »

ניתן לפגוש אותי גם ב: