תואר שני אירופאי במשפט וכלכלה
emle

התוכנית האירופית למשפטים וכלכלה (EMLE) מספקת רמה של מצוינות אקדמית המוכרת על ידי ארסמוס מונדוס, כמו גם ע”י מומחים אקדמיים נוספים. התוכנית גייסה חוקרים מכובדים מכל רחבי אירופה ושאר העולם לחלוק את הידע שלהם ולהדריך את הדור הבא של עורכי דין, כלכלנים, וקובעי מדיניות.
מוסמכת על ידי מוסדות רבים באירופה, התוכנית מספקת גם ברמה גבוהה של בינלאומיות בפרופסורים שלה, באוניברסיטאות ותלמידיה.

סטודנטים המשתתפים בתכנית EMLE יקבלו תואר רשמי מכל אוניברסיטה שותפה שבה הם למדו בתקופת התואר, למעט סטודנטים שלמדו באוניברסיטאות רוטרדם , גנט ו/או אוניברסיטת המבורג. סטודנטים אשר הלכו לאחד משלושת האוניברסיטאות האלה יקבלו תואר משותף (LL.M.- מאסטר אירופי למשפטים וכלכלה) בנוסף לתואר רשמי מכל אוניברסיטה אחרת שהם למדו בה לפחות תקופה אחת. כל התארים האלה יישאו את התווית של ארסמוס מונדוס: ארסמוס+ ויוכרו רשמית בכל המדינות המעורבות. כלומר, סטודנטים יקבלו לפחות תואר משותף אחד וכנראה גם תואר נוסף מתוכנית EMLE, בהתאם להקצאתם.
* סטודנטים אשר למדו באוניברסיטת חיפה יקבלו תואר שני במשפטים (LL.M.)

פרטים עבור תהליך הרשמה ניתן למצוא ב אתר של EMLE. יש לפעול לפי ההנחיות המופיעות באתר.
ההרשמה נפתחת באמצע ספטמבר ונמשכת עד 10 בינואר ונעשית באתר של EMLE.
פירוט מלא של לוח זמנים ניתן למצוא כאן.

EMLE מספק חוויה שזוכה לשבחים כ”מושג חינוכי יוצא דופן”, אשר מסנתז את החוק והכלכלה לתוכנית הניתנת לניהול הן במבנה והן בחדשנות בעיצובה.
תוכנית זו יוצרת אווירה של בינ”ל באמצעות תלמידיה ואוניברסיטאותיה, המספקת הן חווית למידה עבור חוקריה והן תכונה רצויה למעסיקים עתידיים.
השילוב של משפט וכלכלה מטפח אווירה של שיתוף רעיונות ומציג טכניקות שונות לבדיקת בעיות וטיפול בהן.
EMLE מעצב נתיב בהפקת עורכי דין וכלכלנים עתידיים המצוידים ברקע בין תחומי המוכנים להתמודד עם האתגרים רב ממדיים של עסקים אירופיים ובינלאומיים.
תוכנית EMLE מספקת לא רק הזדמנות נדירה לסטודנטים לסנתז ולשפר את הידע שלהם במשפט ובכלכלה, אלא זו גם תערובת מצוינות אקדמית עם רמה גבוהה של בינלאומיות.
בנוסף, המבנה של EMLE מאפשר החלפת רעיונות ויצירת קשרים בין סטודנטים לחוקרים, עורכי דין, כלכלנים ואנשי עסקים.
התכנית כוללת שנה אקדמית אחת, ותכנית הלימודים ברמת המאסטר שלה מתועדת לא רק באמצעות שימוש בשיטה מכוננת (ניתוח כלכלי) על נושא מסוים (חוק) אלא על ידי העובדה שהניתוח הכלכלי מבוסס על השוואה משפטית מתמשכת.
הגישה התפקודית של הניתוח הכלכלי של המשפט מתאימה מאוד להשוואת פתרונות שונים לבעיות, שהן במהותן זהות. מאז ההבדלים בין החוקים הלאומיים היו במרכז הליבה של המדיניות האירופית, קורס EMLE-Mundus Masters מציע ערך ייחודי בנוגע לשאיפות המרכזיות של האיחוד האירופי.