פרויקט הכנה להתמחות 2021

על
הפרויקט

סטודנטים וסטודנטיות יקרות ויקרים שלום רב, הנכם עומדים כעת בפתחה של אחת מנקודות הציון המשמעותיות ביותר על ציר הזמן שלכם – תהליך סגירת ההתמחות. 
מבט קצר על נתוני לשכת עורכי הדין מעיד כי מספרם של הניגשים למבחני הלשכה מדי שנה הולך וגדל. כך גם מספרם של בתי הספר למשפטים בישראל נמצא במגמת צמיחה. עם זאת, מספרם של מקומות ההתמחות המבוקשים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי אינם גדלים בשיעור זהה, ולפיכך התחרות על כל מקום התמחות הולכת וגדלה. כמו כן, תקופת ההתמחות שהתארכה (משנה לשנה וחצי), וכן היעדר מערכת “שידוך יציב” הביאו לתחרות קשה אף יותר. 
הגיע השלב בו אתם, הסטודנטים והסטודנטיות הנמצאים לפני סגירת ההתמחות, צריכים לשאול את עצמם היכן אתם רוצים להיות בעוד שנתיים מהיום. אך אל דאגה, אינכם צריכים למצוא את התשובה לשאלה זו לבדכם, לשם כך אנחנו כאן. 
צוות פרויקט ההשמה לשנת תשפ”ב, שם לו למטרה להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לראיונות ההתמחות אשר מתוכננים להתקיים בחודש מרץ ,2022 מבחינה מקצועית ומבחינה מנטאלית כאחד. אנו הרכזות והרכז, נלווה אתכם לאורך כל תהליך ההכנה לראיונות ועד לסגירת ההתמחות. 

משרדים בפרויקט

מפגשים ראשונים
בZOOM

לכן אנחנו מציעים לך להיות מעודכן.ת 

12.10.21

בשעות 12:00-14:00 בזום, מפגש הזנקה וסדנת קו”ח מטעם משרד  FBC & Co.

13.10.21

בשעות 17:30-18:30 בזום, בניית תיק קודקס

20.10.21

בשעות 12:00-13:00 מפגש פרונטלי, תכנית עבודה והסבר על מבנה המגזר הציבורי

20.10.21

בשעות 13:00-14:00 מפגש פרונטלי, מפגש עם אפיק מעבר.

סמסטר א'

הפרויקט ייערך בימי ד’ בשעות 12:00-14:00.
יש להירשם לקורס ללא עלות על מנת לפתוח גישה למודל ולמפגשי הזום.

סדנת הכנה לראיונות

הרצאה + התנסות מעשית

מפגש ראשון

לכן אנחנו מציעים לך להיות מעודכן.ת 

e3393ba7-40d8-43dd-b687-090e2b81b88b
הגיע הזמן לדבר על העתיד. לשם כך אנחנו כאן.

דבר הדיקן

סטודנטיות וסטודנטים יקרות/יקרים,
הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה מנהלת פרויקט השמה חדשני. כדיקן הפקולטה אני מזמין אתכם/ן להשתתף בפרויקט ההשמה שבו ישולבו גם פעילויות עם חברת קודקס.
החינוך המשפטי שאנו מקנים בפקולטה למשפטים חותר למצוינות וחדשנות מתמדת. לפיכך, הפקולטה  זיהתה, זה מכבר, את הצורך להכשיר דור חדש של עורכי/עורכות דין בעלי/בעלות השכלה משפטית רחבה ושיטתית, שמקנה כלים להתמודדות עם האתגרים החדשים הניצבים בפני עורכי ועורכות הדין במאה ה-21.  תוכנית הלימודים של הפקולטה למשפטים בחיפה נועדה להכשיר משפטנים ומשפטניות מן המעלה הראשונה, לתפקידי מנהיגות בעולם המשפט,  בחיי המסחר והכלכלה ובחיים הציבוריים. הבסיס להכשרה זו הוא השכלה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר בתחומי התמחות חדשניים: משפט טכנולוגיה וסייבר, משפט ופטנטים,  משפט וכלכלה, משפט, מסחרי ותאגידים, הגבלים עסקיים ורגולציה של שווקים, משפט וחברה, כמו גם השכלה שיטתית בתחומים מסורתיים כגון משפט פלילי ודיני ראיות, משפט ציבורי, משפט אזרחי, דיני מיסים ועוד.    קראו עוד

oren 5
פרופ׳ אורן גזל-אייל

דיקן הפקולטה למשפטים חיפה

4a45bdc1-1b89-453e-b8d3-4c31a0ec11a5
cac9abe7-1eb3-4543-af82-9a4b655e589a

כמעט 100% מהסטודנטים מפרויקט ההשמה אשתקד, מצאו מקום התמחות

צוות פרויקט ההשמה לשנת תשפ”ב, שם לו למטרה להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לראיונות ההתמחות אשר מתוכננים להתקיים בחודש מרץ ,2022 מבחינה מקצועית ומבחינה מנטאלית כאחד. אנו הרכזות והרכז, נלווה אתכם לאורך כל תהליך ההכנה לראיונות ועד לסגירת ההתמחות.

במסגרת הפרויקט, יתקיימו לפני תחילת שנת הלימודים וכן במהלך סמסטר א’ מפגשים בהם תיחשפו למגוון מקומות התמחות במגזר הפרטי והציבורי באמצעות סיורים וכנסים שיתקיימו באוניברסיטה או בזום כתלות במגפת הקורונה. כמו כן, תעברו סדנאות מקצועיות לכתיבת קורות חיים וסימולציות לביצוע ראיונות, אשר יכינו אתכם בצורה הטובה ביותר לרגע האמת.

השנה החלטנו להרחיב את פרויקט ההשמה, ולהתחילו כבר בשנה שעברה בסדנה לכתיבת קורות חיים מורחבת, וזאת על מנת לתת לכם כלים טובים ורחבים להצלחה בפרויקט ומציאת מקום התמחות מתאים עבורכם.

במהלך סמסטר א’, ייערך הפרויקט בימי ד’ בשעות 12:00-14:00.
יש להירשם לקורס ללא עלות על מנת לפתוח גישה למודל ולמפגשי הזום.

צוות הפרוייקט לשרותכם

ירדן ואן ספיר
עו"ד ירדן ואן ספיר
"מי שיש לו 'איזה למה' שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל איך" (פרידריך ניטשה)
ליהי פררה סונגו
ליהי פררה סונגו
"הצלחה היא סך כל המאמצים הקטנים, שנעשים יום אחר יום״ (רוברט קולייר)
קובי יוגב
קובי יוגב
"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין)
גנוא אסלייח
גנוא אסלייח
כשאתה קם בבוקר, עליך להחליט : מה עיקר ומה טפל. ואת הטפל – אל תעשה