לימודי תואר שלישי (PhD) בקרימינולוגיה

בית הספר לקרימינולוגיה

הלימודים לתואר “דוקטור לפילוסופיה” (תואר שלישי) הם הלימודים המתקדמים ביותר, המהווים חלק מהותי בפעילות ההוראה והמחקר שמתקיימת באוניברסיטה, המייחסת להם חשיבות מרכזית. מטרת הלימודים לקראת קבלת תואר PhD בקרימינולוגיה, היא בעיקרה תכנון וביצוע מחקר מקורי ועצמאי – עיוני או ניסויי. עבודה זו אמורה לחדש, לתרום ולקדם את חזית המחקר בתחום הקרימינולוגיה. במסגרת זו, תלמיד המחקר נדרש לעמוד בהצלחה בכל חובות התואר ולהוכיח כי הוא ניחן בידע, יוזמה, כישורים, יכולות אינטלקטואליות, כושר שיפוט והתמדה הדרושים לחוקר עצמאי.

בשנים האחרונות, יותר ויותר מוסמכי בית הספר לקרימינולוגיה ממשיכים ונרשמים ללימודי דוקטורט, מציגים ומפרסמים את מחקריהם פורצי הדרך בבמות בינלאומיות.

“דוקטור לפילוסופיה” הוא תואר המוענק מטעם אוניברסיטת חיפה. אולם, את לימודי תואר שלישי (דוקטורט) בתחום הקרימינולוגיה ניתן לבצע במסגרת הוועדה הכלל אוניברסיטאית לתלמידי מחקר, המעוגנת ברשות ללימודים מתקדמים. הוועדה מטפלת בפניותיהם של המעוניינים להתקבל ללימודי דוקטורט, בקביעת תנאי הקבלה, אישור המנחים, תכנית המחקר המוצעת ובשיפוטה של עבודת הגמר בסופו של מסלול המחקר של הסטודנט.

לפרטים נוספים יש לפנות למדור ללימודי דוקטורט ברשות ללימודים מתקדמים.

לייעוץ והכוונה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם