נויה רימלט

פרופ’ נויה רימלט

 

נויה רימלט היא פרופסורית חברה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. היא משמשת כיום  כמנהלת משותפת של הפורום למשפט, מגדר ומדיניות חברתית, אותו הקימה בשנת 2014 במטרה לסייע בגיבוש מדיניות משפטית ראויה בנושאים של אי שוויון מגדרי בישראל. פרופסור רימלט מלמדת וחוקרת בתחומים של משפט פלילי, מגדר ותיאוריות פמיניסטיות של המשפט. מחקריה האקדמיים מתמקדים בעיקר בניתוח פמיניסטי ביקורתי של המשפט ודנים בקשר שבין הסדרים משפטיים שונים לבין אי השוויון המגדרי בחברה.

פרופ’ רימלט היא מחלוצות החינוך המשפטי הקליני בישראל. לפני הצטרפותה לאוניברסיטת חיפה הקימה פרופ’ רימלט וניהלה במשך שש שנים את המרכז לסיוע משפטי בזכויות אזרח באוניברסיטת תל-אביב, שהיה בזמנו התוכנית הקלינית המשפטית הראשונה, שפעלה באוניברסיטת מחקר בישראל, והתמקדה בחינוך ועשייה משפטית בתחום זכויות האדם והאזרח.

בשנים האחרונות לימדה פרופ’ רימלט כמרצה אורחת בבתי הספר למשפטים של אוניברסיטת ג’ורג’טאון ואוניברסיטת אמריקן בארצות הברית. היא גם הייתה פרופסורית אורחת במרכז לאתיקה באוניברסיטת טורונטו.

פרופ’ רימלט כתבה ופירסמה מאמרים בנושאים רבים ומגוונים ובכלל זה חינוך משפטי, ניתוח מגדרי של פשיעת נשים, הטרדה מינית, הפלות, רב תרבותיות ומגדר, נשים בצבא, סרבנות מצפון של נשים, אימהות והורות במשפט ובשוק העבודה, העדפה מתקנת, שכר שווה בעבור עבודה שוות ערך, הפללת הלקוח בזנות, השתתפות פוליטית של נשים והפרדה מגדרית בתחבורה ציבורית ובאקדמיה. מאמריה פורסמו בכתבי העת המובילים בארץ ובעולם כגון Cornell Law Review, Texas Law Review, Yale Journal of Law and Feminism  ועוד.
ספרה “הפמיניזם המשפטי מתיאוריה למעשה: המאבק לשוויון בין המינים בישראל ובארצות הברית” יצא לאור בשנת 2010 בהוצאה משותפת של הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה והוצאת פרדס.

ספרים – עברית

מאמרים – עברית

מאמרים – אנגלית

ביקורות ספרים

פרסומים אחרים

תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת אמריקן בארצות הברית (תואר שנלמד במסגרת תוכנית המלגה בזכויות אדם ואזרח של הקרן החדשה לישראל) ותואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל-אביב.

 

וידאו

על עבודת הדוקטורט שלה היא זכתה בפרס ראול ולנברג על מחקר פורץ דרך בתחום של זכויות אדם