ד”ר קארין כרמית יפת

קארין יפת

ד”ר קארין כרמית יפת היא מרצה בכירה בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. היא גם חברה באקדמיה הצעירה הישראלית וכן באקדמיה הצעירה העולמית (GYA) הכוללת את 200 המדענים הצעירים המובילים בעולם בכל תחומי הידע והמחויבים לרתימת המדע לתועלת החברה. ד”ר יפת הצטרפה אל הסגל האקדמי בחיפה לאחר שהשלימה את לימודי התואר השני והדוקטורט במשפטים באוניברסיטת Yale כעמיתת Fulbright, ולימודי תואר ראשון ושני במשפטים בתוכנית למצטיינים של אוניברסיטת בר-אילן (בהצטיינות יתרה וראשונה במחזור).

ד”ר יפת היא מומחית בתחומי דיני המשפחה, משפט ומגדר, מזרחיות ומשפט, ומיניות ומשפט. מחקריה האקדמיים עוסקים בניתוח ביקורתי של הממשק שבין דת, מגדר ומשפט בכלים פמיניסטיים, חוקתיים והשוואתיים. היא התמחתה בבית המשפט העליון אצל כב’ השופט יעקב טירקל, כיהנה כיועצת בכירה לוועדה הציבורית לבדיקת האירוע הימי בעניין עמידתה של ישראל בכללי המשפט הבינלאומי ההומניטארי,​ ולאחרונה אף נבחרה לייעץ למשרד המשפטים ולמשרד החוץ בסוגיות של דיני משפחה וזכויות נשים, בין היתר בגיבוש הדו”ח המדינתי המוגש במסגרת ה-Universal Periodic Review למועצת זכויות האדם של האו”ם.

מחקריה האקדמיים של ד”ר יפת פורסמו בכתבי עת מובילים בישראל ובארה”ב וזיכו אותה במהלך השנים בשורה של מלגות הצטיינות, מענקי מחקר תחרותיים ופרסים בולטים, ביניהם פרס לשכת עורכי הדין, פרס כנסת ישראל וועד ראשי האוניברסיטאות, פרסי הרקטור לסטודנט מצטיין מטעם אוניברסיטת בר-אילן, פרס הרקטור לחוקר צעיר מצטיין מטעם אוניברסיטת חיפה, פרס צגלה למאמר המצטיין בעברית מטעם אוניברסיטת תל-אביב, פרס חשין לחוקר הצעיר מטעם האוניברסיטה העברית, פרס דסטי ואתי מילר לחוקר הצעיר המצטיין של אוניברסיטת חיפה, פרס אליהו גוטמן למאמר מצטיין מטעם האגודה הישראלית הסוציולוגית, פרס גורני לחוקרים צעירים בתחום המשפט הציבורי של העמותה למשפט ציבורי בישראל, פרס זיו למאמר מצטיין מטעם האגודה לרפואה ולמשפט בישראל, פרס מרצה ראויה לשבח ומענקי מחקר תחרותיים מטעם משרד המדע, הקרן הלאומית למדע (ISF), המכון ללימודי ישראל (Israel Institute), המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי של אוניברסיטת בר-אילן והקרן לקידום מדעי הרוח והחברה מיסודה של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

מחקרים מפרי עטה זכו בתחרויות מאמרים בינלאומיות, ביניהן פעמיים בתחרות של Harry Krause Emerging Family Law Scholars Workshop, בתחרות של International Junior Faculty Forum מטעם האוניברסיטאות Stanford ו-Pennsylvania, ובסדנה לחוקרים צעירים מטעם אוניברסיטת Michigan. מאמרה בנושא ההיבטים החוקתיים של הזכות לחירות זוגית נבחר לסדרה היוקרתית של משפט חוקתי (Constitutional Law Series) בעריכת Mark Tushnet, Paul Craig & Catherine MacKinnon כבין “הכתבים החשובים והמשפיעים ביותר” בנושא חוקה ומגדר.

דוקטור למשפטים, JSD) Yale Law School)

תואר שני במשפטים, LL.M) Yale Law School)

תואר שני במשפטים (LL.M) התוכנית למצטיינים, אוניברסיטת בר-אילן (בהצטיינות יתרה, ראשונה במחזור)

תואר ראשון במשפטים (LL.B), אוניברסיטת בר-אילן (בהצטיינות יתרה, ראשונה במחזור)​

מאמרים בעברית

ספרים בעברית

  • ספר יעקב טירקל: פרקי משפט, הגות ועיון (אהרן ברק, קארין כרמית יפת ואליקים רובינשטיין עורכים, 2020)
English Articles

Book Chapters

Articles

Book Chapters

Dr. Karin Carmit Yefet, A Voice of One’s Own: Mizrahi Feminism in Israeli Abortion Law, Harvard Law School (December 10, 2019) (From 3:43 to 19:15)

בחדשות

חממה

החממה לחקר הדתות יוצאת לדרכה

החממה לחקר הדתות יוצאת לדרכה ובמפגש הראשון שלה ד”ר עידו שחר שלנו יחד עם ד”ר קארין יפת מהפקולטה למשפטים ידברו על “בין דת, משפט וזהות: מבט משווה על בתי הדין השרעיים ובתי הדין הכנסייתיים בישראל כמרחבים של זהות דתית וקהילתית”.

קרא עוד »

ניתן לפגוש אותי גם ב: