פרופ’ איתמר מן

תחומי העניין העיקריים של פרופ’ איתמר מן הם משפט בינלאומי (בדגש על פליטים והגירה), דיני איכות הסביבה, ותיאוריות של המשפט. לצד קורס מבוא במשפט בינלאומי פומבי וקורס בתורת המשפט, פרופ’ מן מלמד קורסי בחירה בזכויות אדם ומשפט סביבתי. ב-2021 פתח יחד עם עו”ד שרון מדל ארצי ממשרד עורכי הדין פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות’ סדנה ראשונה מסוגה בישראל על משפט ושינוי האקלים.

עיקר המחקר של פרופ’ מן מתמקד בשאלות משפטיות, פוליטיות, ואתיות שנובעות מתנועה המונית של פליטים ומהגרים. הספר שלו, Humanity at Sea: Maritime Migration and the Foundations of International Law, פורסם בשנת 2016 בהוצאת קיימברידג׳. מאמריו הופיעו בבמות מובילות כגון The European Journal of International Law, Texas Law Review, משפט וממשל, עיוני מפשט ועוד. הוא עובד כיועץ משפטי לארגון זכויות האדם הבינלאומי- Global Legal Action Network (GLAN).

לפני שהגיע לאוניברסיטת חיפה פרופ’ מן היה עמית מחקר בבית הספר למשפטים באוניברסיטת ג׳ורג׳טאון. יש לו דוקטורט ותואר שני מאוניברסיטת ייל, ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, שם למד במסגרת התכנית למצטיינים ע״ש עדי לאוטמן.

תחומי מחקר: משפט בינלאומי, תיאוריה פוליטית, זכויות אדם, משפט סביבתי, דיני פליטים, דיני לחימה, משפט בינלאומי פלילי

בחדשות

ניתן לפגוש אותי גם ב: