ד”ר טלי גל

בית הספר לקרימינולוגיה

ENG

ד”ר גל היא ראש בית הספר לקרימינולוגיה מאז שנת 2018 וראש המרכז לחקר פשיעה משפט וחברה (יחד עם פרופ’ אורן גזל-אייל). ד”ר טלי גל משלבת במחקריה ובהוראתה גופי ידע משפטיים וקרימינולוגיים. מחקריה עוסקים בתחומי המשפט הפלילי וחלופותיו, ובפרט בתחומים הקשורים לילדים ולנוער במשפט הפלילי, גישת המשפט הטיפולי, צדק מאחה, חלופות להליך הפלילי, וזכויות נפגעי עבירה.

במרכז מחקריה נמצאת גישת הצדק המאחה ובפרט מעורבותם של ילדים נפגעי עבירה בתהליכים כאלו. ספרה “Child Victims and Restorative Justice: A Needs-Rights Model” יצא בהוצאת אוקספורד בשנת 2011 והיווה הבסיס התאורטי לפיתוחן של תוכניות צדק מאחה במקרים של פגיעות בילדים במקומות שונים באירופה. בשנים האחרונות היא חוקרת חלופות נוספות להליכים פליליים, ובכלל זה בתי המשפט הקהילתיים, תכנית הסדר מותנה, שירות לתועלת הציבור, וימי הקראה (“ימי מוקד”).

ד”ר גל היא עורכת-חברה בכתב-העת הבינלאומי העוסק בצדק מאחה: The International Journal of Restorative Justice. יחד עם שותפתה למחקר פרופ’ הדר דנציג-רוזנברג מאוניברסיטת בר-אילן, ארגנה את הכנס הבינלאומי הראשון בנושא משפט פלילי מרובה דלתות, שעתיד להתכנס שנית בארצות-הברית בשנת 2023.

כיוון מחקרי נוסף שבו עוסקת ד”ר גל הוא זכויות ילדים ונוער. המודל האקולוגי שפיתחה לזכות להשתתפות משקף את המורכבות הכרוכה בהיבטים אישיים, משפחתיים, קהילתיים, חברתיים ופוליטיים ביישום הזכות להשתתפות של ילדים וילדות בגילאים שונים במקומות שונים בעולם. יחד עם פרופ’ בנדטה פאדי-דוראמי היא ערכה את הספר “International Perspectives and Empirical Findings on Child Participation: From Social Exclusion to Child-Inclusive Policies” (הוצאת אוקספורד, 2015). להשלמת התמונה, שימשה יחד עם פאדי-דוראמי בשנת 2020 עורכת-אורחת של גיליון מיוחד מקוון בכתב העת Children and Youth Services Review שהתמקד בהשתתפות ילדים בהחלטות ב-Global South.

במקביל לפעילות המחקרית ד”ר גל הייתה מעורבת בשורה של ועדות ציבוריות, ובכלל זה בוועדת רוטלוי לבחינת יישומן של הוראות אמנת האו”ם בדבר זכויות הילד (ועדת המשנה לעניין הקטין בהליך הפלילי); ועדת שפירא לבחינת הוראות חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול); וייעצה לוועדת ברלינר שעסקה בהתייחסות מערכת המשפט הפלילית כלפי נפגעות עבירות מין. גל מעבירה הכשרות ומייעצת דרך קבע לגופים ממשלתיים ולא-ממשלתיים בתחומי התמחותה.

ד”ר גל שימשה כחברת סנאט האוניברסיטה וועדת החוקה של הסנאט. היא מכהנת כחברה-מקימה בוועד המנהל של האגודה הישראלית לוויקטימולוגיה ושימשה כחברה בוועד המנהל של האגודה הישראלית לקרימינולוגיה. טרם פנייתה לאקדמיה כיהנה כיועצת המשפטית של המועצה הלאומית לשלום הילד, שם הקימה את פרויקט ליווי ילדים וילדות בהליך הפלילי; שימשה כחברת הוועד המנהל של ארגון “בזכות”, השתתפה בוועד המנהל של עמותת קד”ם – תהליכי צדק מאחה וקבוצת דיון משפחתית בישראל; ובצוות ההקמה של בצדק – תוכנית צדק מאחה בפגיעות מיניות. היא הייתה ממקימות הקואליציה לקידום זכויות נפגעי עבירה בישראל, שהביאה לחקיקתו של חוק זכויות נפגעי עבירה.

תואר דוקטור במשפטים (PhD), The Australian National University, 2006 בהנחיית פרופ’ ג’ון בריית’וויית. נושא עבודת הדוקטורט: Victims to Partners: Child Victims and Restorative Justice.

תואר שני במשפטים (LL.M), American University, 2000 (בהצטיינות יתרה, במסגרת מלגת זכויות האדם של הקרן החדשה לישראל).

תואר בוגר משפטים (LL.B), האוניברסיטה העברית, 1995 (בהצטיינות).

שעות קבלה בתאום מראש. פרטי התקשרות: tgal1@univ.haifa.ac.il

פרסומים נבחרים באנגלית

ספרים

מאמרים

פרקים בספרים

פרסומים נבחרים בעברית

ספרים

מאמרים

פרקים בספרים

ניתן לפגוש אותי גם ב: