חילופי סטודנטים GLP
הגשת המועמדות נפתחת

yulia1
ליצירת קשר:
גב' יוליה לישצינסקי,
אחראית תכנית GLP

ylischin1@univ.haifa.ac.il

04-8288486

Image

תואר שני אירופאי במשפט וכלכלה

התוכנית האירופית למשפטים וכלכלה (EMLE) מספקת רמה של מצוינות אקדמית המוכרת על ידי ארסמוס מונדוס, כמו גם ע"י מומחים אקדמיים נוספים. התוכנית גייסה חוקרים מכובדים מכל רחבי אירופה ושאר העולם לחלוק את הידע שלהם ולהדריך את הדור הבא של עורכי דין, כלכלנים, וקובעי מדיניות.
מוסמכת על ידי מוסדות רבים באירופה, התוכנית מספקת גם ברמה גבוהה של בינלאומיות בפרופסורים שלה, באוניברסיטאות ותלמידיה. סטודנטים המשתתפים בתכנית EMLE יקבלו תואר רשמי מכל אוניברסיטה שותפה שבה הם למדו בתקופת התואר, למעט סטודנטים שלמדו באוניברסיטאות רוטרדם , גנט ו/או אוניברסיטת המבורג. סטודנטים אשר הלכו לאחד משלושת האוניברסיטאות האלה יקבלו תואר משותף (LL.M.- מאסטר אירופי למשפטים וכלכלה) בנוסף לתואר רשמי מכל אוניברסיטה אחרת שהם למדו בה לפחות תקופה אחת. להמשך קריאה

מקולות הסטודנטים שהשתתפו בתוכנית

שגיא לוק

שגיא לוק, באוניברסיטת שטוקהולם
"כחלק מתכנית חילופי סטודנטים של האוניברסיטה, למדתי סמסטר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת שטוקהולם. במסגרת הפרויקט לוקחים חלק אלפי סטודנטים מרחבי העולם, לכן מדובר בחוויה יוצאת דופן, הן במישור האישי - טיולים ופעילויות חברתיות רבות, והן מהפן המקצועי - שיפור האנגלית ולימוד של תחומי משפט זרים. במהלך התכנית קיבלנו ליווי צמוד מהסגל המנהלי של האוניברסיטה המארחת, ובמקביל סיוע בכל בעיה מהגורמים בארץ. תכנית חילופי סטודנטים באוניברסיטת שטוקהולם היא אחת הגדולות בעולם, מושקעת היטב ומותאמת במיוחד לסטודנטים שאינם דוברים אנגלית שפת אם, לכן אין מה לחשוש מלימודים בשפה זרה. אני ממליץ מאוד לקחת חלק בתכנית".

שובל דייני

שובל דייני, באוניברסיטת פלורידה
האוניברסיטה ממוקמת 10 דקות נסיעה מהים, מזג האוויר באזור הוא טרופי (יש גשמים מפתיעים לפרקי זמן קצרים, ולאחר מכן חוזר להיות שמשי וחמים). בדרך לכיתה הייתי עוברת כל יום ליד אגם עם ברווזים, סנאים ואיגואנות, שזו אטרקציה כשלעצמה לחובבת הטבע החיי כמוני. למדתי משפטים, אז כל כיתות הלימוד שלי Breezway - שדרה ארוכה המוקפת בכיתות לימוד, סיפריה, בית הילל (שם מצאתי את חברי הישראליים), ואיך אפשר בלי סטארבקס וסינהוליק שעד עכשיו אני מתגעגעת למאפי הקינמון שלהם.
הלימודים דרשו ממני דיי הרבה. רוב המרצים שלי היו הוגנים והתחשבו בכך שאני סטודנטית מחו"ל, ושאנגלית היא לא שפת האם שלי, ולכן הפרזנטציות שחוייבתי להציג עברו בשלום. ובסופו של דבר, הציונים מהסמסטר הזה אפילו העלו לי את הממוצע של התואר וזכיתי ללמוד על הדין האמריקני.

Rik den Boer

Rik den Boer

Rik den Boer, University of Haifa
''Ever dreamt of watching sunrise at the beach and sunset on a mountain (or the other way around)? It is all possible when you study at Haifa University. My stay as a foreign student there was great and I enjoyed some of the best moments of my life in Haifa. The staff at Haifa University (teaching and non-teaching) is truly the best. They made sure everyone feels safe and at home; you can ask for anything you need and they will help. Local students (both Israeli's and Arabs) are very warm and proud to share their culture. As Arnold puts it: I'll be back.''

דני גור

דני גור, באוניברסיטת לוצרן
ברצוני לציין נהניתי מאוד מהתוכנית וכל הנלווה אליה ובהחלט הייתי חוזר על כך-ממליץ בחום לכל מי ששוקל. ראשית, מדובר בחוויה בפני עצמה להיות במדינה שקטה, מסודרת ויפה כמו שוויץ ובנוסף יש שני סיורים מהנים כמו לז'נבה ושטרסבורג. הבונוס הכי גדול בתוכנית זה המגוון העצום של האנשים שמגיעים מכל כך הרבה מדינות: נמיביה, סין, ארה"ב, ונצואלה, קטאר!, ורבות נוספות. הלימודים עצמם מעניינים ועוסקים בסוגיות גלובליות של זכויות אדם, שלצערי, בארץ אין להם חשיפה רבה כל כך וכמובן שיש קורסי בחירה שניתן להתמקד בתחום עניין ספציפי. מבחינת עומס, הלו"ז של סטודנט ישראלי ממוצע בארץ עמוס יותר מהלו"ז בתוכנית. רגעי השיא בתוכנית הם משפט מבוים שמתקיים מול פאנל מומחים, לעניות דעתי מדובר בהתנסות שמלבד היותה מעשירה וממקצעת היא צריכה להיות בגדר חובה למשפטנים.

 

תוכניות חילופי סטודנטים

הפקולטה רואה בהתנסות בלימודים בחו"ל חוויה חשובה המהווה תרומה משמעותית ללימודי המשפטים. הלימודים בתרבויות אחרות, בקרב סטודנטים מכל העולם מעשירה ביותר.
בעולם גלובאלי, ההכרה והיכולת ליצירת קשרים עם משפטנים זרים הינה יתרון אישי ומקצועי חשוב.
תלמידנו שהשתתפו בתכניות אלה שבו מהן בהמלצה חד משמעית: לנצל הזדמנות יוצאת דופן זו.

תוכנית חילופי סטודנטים מיועדת לתלמידי תואר ראשון – שנים ב' וג' ולתלמידי תואר שני. משך הלימודי סמסטר אחד עד שנה, שכר הלימוד משולם לאוניברסיטת חיפה.
עליות טיסה, כלכלה ומגורים מוטלות על הסטודנטים. למועמדים מתאימים יינתנו מלגות הפקולטה למשפטים והאוניברסיטה חתומים על הסכמים לחילופי סטודנטים עם מספר רב של אוניברסיטאות באירופה וארה"ב.
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם יוליה לישצינסקי במייל  או בטלפון: 04-8288486

להלן מספר אוניברסיטאות איתם קיימים הסכמים לחילופים:

Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4