הפקולטה בתקשורת

פרופסור גד ברזילי נבחר לתפקיד נשיא האגודה הישראלית למדעי המדינה.

פרופסור גד ברזילי, לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים ומשנה רקטור האוניברסיטה, נבחר לתפקיד נשיא האגודה הישראלית למדעי המדינה. האגודה היא אכסניה למאות חוקרות וחוקרים מכל המוסדות האקדמיים בישראל, העוסקים והעוסקות בחקר ממשל, פוליטיקה וחברה מהיבטים שונים של דיסציפלינות שונות כמשפטים, סוציולוגיה, מדע המדינה והיסטוריה.

Jerry Bishop

ספר חדש של פרופ׳ יונתן יובל

המשפט הוא תוצר של שפה ושל תקשורת. כמעט כל מה שאנו עושים במשפט — טוענים, מתווכחים, משכנעים, מחוקקים, מתוודים, מספרים סיפורים, משקרים, מעליבים, כורתים חוזה, מוציאים דיבה, חורצים דין — נעשה בשפה ומושפע מנורמות לשוניות (ולעתים גם מעצב אותן). אין כמעט תחום של פעילות אנושית שהמשפט אינו חל עליו, ואין תחום שהשפה — היצירה המורכבת והעשירה ביותר של האנושות – אינה חלה עליו..  לפרטים נוספים
 

נפרד לא יכול להיות שווה

הפרדה בין שחור ללבן בגני הילדים. הקליניקה למשפט ומדניות חינוך מסייעת למבקשי מקלט להיות שווים.
https://13news.co.il/.../edu.../racism-kindergarten-1240370/

פרופ' עמנואל גרוס יש מקום להפעיל את 'זילות בית המשפט'

"הואיל וחברי הכנסת לוין וסמוטריץ' לא הסתפקו ב'ביקורת' על פסקי דין שונים של בג"ץ, אלא גם ובעיקר ביקשו לפגוע בעשייה של בית המשפט ולערער את הלגיטימיות שלו ושל פסיקות שופטיו — יש מקום להפעיל את סעיף 255 לחוק העונשין, שכותרתו היא 'זילות בית המשפט'", כתב פרופ' עמנואל גרוס מהפקולטה למשפטים בטור דעה בהארץ.

Jerry Bishop

Jerry Bishop

משהו רוחני זורם כביכול / שולמית אלמוג ויאיר אלדן

זהו ספר על מערכת יחסים בין גבר לאשה. הקשר לוקח אותה ואותו למקומות בלתי צפויים. הוא מגלה שהוא נע על מסילת המגדר ביתר קלות משציפה או תיאר לעצמו, והיא, שכופרת בתיוגים מגדריים, מגלה שלא קל להשתחרר מהם. המסע אחד לעבר השנייה כולל תחנות מגוונות – חוק, צבא, כסף ופרנסה, קשר, ילדים, משקל, איפור, קעקועים, ולבסוף, מעשה הכתיבה עצמו.
“הספר הזה הוא דואט, למעשה דו־עט… מעשה הכתיבה הזה מאתגר את גבולות השפה, את גבולות הדיבור התקין פוליטית, את גבולות המגדר, אבל גם את גבולות האינטימיות והזרות

מקום הראשון בבחינות הלשכה

מבין הניגשים לבחינות בפעם הראשונה, 98% מבוגרי הפקולטה עברו את הבחינה. הישג המציב אותה במקום הראשון מבין כל מוסדות הלימוד בישראל באחוז המעבר בבחינות הלשכה לתלמידים שנגשו לבחינה בפעם הראשונה. הישג לבוגרי הפקולטה.

Jerry Bishop

אולי נפלה טעות?

בספרם ״אולי נפלה טעות?״ מציעים דורון מנשה ואיל גרונר תיאוריה חדשה ופורצת דרך על המשפט החוזר וזאת לאור האסטרטגיה החדשה והמהפכנית שהציעו בספרם הקודם ״מהות הספק הסביר״ בהוצאת נבו, היא אסטרטגיית ההכרעה הכללית. בחלקו השני של הספר מציעים המחברים ניתוח מפורט ומאלף של הבקשה למשפט חוזר שהגיש רומן זדורוב המתבסס הן על התיאוריה המוצעת על ידם והן על דיני הראיות הנוהגים. מסקנת המחברים כי יש לקבל את בקשת זדורוב למשפט חוזר ובסופו של דבר, להורות על זיכויו מהפרשה.

זכו בחודש האחרון:

  • פרופ' ארנה רבינוביץ'-עיני זכתה יחד עם טלי מנטוביץ וJJ Prescott ממישיגן בפרס השנתי למחקר בתחום יישוב הסכסוכים על מחקרם האמפירי המשותף.
  • פרס ש"ז חשין למצוינות אקדמית במשפט לשנת תשפ"א לחוקר צעיר לפרופ' אלדר הבר. אלדר כותב מחקרים בתחומים החדשניים ביותר של המשפט והטכנולוגיה.
  • פרופ' עלי זלצברגר, פרופ' גד ברזילי, ד"ר איתמר מן ופרופ' אמנון רייכמן זכו במענק מחקר נוסף של מינרווה בסך של 45000 אירו לפרויקט מחקר בנושא hate speech .

זוכים נוספים

ד"ר יפעת ארן, העלתה לTechCrunch הצעה לשינוי משטר הרגולציה של ניירות ערך

עובדי סטרטאפים מקבלים חלק משמעותי מהתגמול בגין עבודתם בניירות ערך, בעיקר אופציות, של החברה. אולם, עד להנפקה, אין להם שום יכולת לדעת כמה שווים ניירות הערך הללו. בישראל כמו בעולם, משטר הרגולציה של ניירות ערך מגן על האינטרסים של משקיעי הון פיננסי, אבל מתעלם מעובדים שמשקיעים הון אנושי. ד"ר יפעת ארן, שתצטרף לפקולטה כחברת סגל בשנה הבאה, כתבה טור דעה למגזין TechCrunch ובו הצעה קונקרטית ופרגמטית לשינוי רגולציה באופן שישפר את המצב גם עבור העובדים, וגם עבור הסטרטאפים.

ארכיון חדשות הפקולטה

Jerry Bishop