הפקולטה בתקשורת

Jerry Bishop

הפרס השנתי למחקר בתחום יישוב הסכסוכים

אנו שמחים לברך את פרופ׳ ארנה רבינוביץ עיני וד״ר טלי מנטוביץ מבית הספר לקרימינולוגיה יחד עם JJ Prescott ממישיגן זכו בפרס השנתי למחקר בתחום יישוב הסכסוכים על מחקרם האמפירי המשותף בו הראו כיצד מערכות מקוונות ליישוב סכסוכים מסייעות להפחתת הטיות על רקע גיל וגזע בהחלטות שיפוטיות. לפרטים נוספים
 

פייסבוק וגוגל ישלמו

פרופ' מיכל גל בראיון טלוויזיוני על החוק האוסטרלי החדש, המחייב את פייסבוק וגוגל לשלם על תוכן שנוצר על ידי אחרים, המוצג על ידן. בתגובה, פייסבוק החשיכה את המסכים של הממשלה האוסטרלית.

Jerry Bishop

אולי נפלה טעות?

בספרם ״אולי נפלה טעות?״ מציעים דורון מנשה ואיל גרונר תיאוריה חדשה ופורצת דרך על המשפט החוזר וזאת לאור האסטרטגיה החדשה והמהפכנית שהציעו בספרם הקודם ״מהות הספק הסביר״ בהוצאת נבו, היא אסטרטגיית ההכרעה הכללית. בחלקו השני של הספר מציעים המחברים ניתוח מפורט ומאלף של הבקשה למשפט חוזר שהגיש רומן זדורוב המתבסס הן על התיאוריה המוצעת על ידם והן על דיני הראיות הנוהגים. מסקנת המחברים כי יש לקבל את בקשת זדורוב למשפט חוזר ובסופו של דבר, להורות על זיכויו מהפרשה.

מקום הראשון בבחינות הלשכה

מבין הניגשים לבחינות בפעם הראשונה, 98% מבוגרי הפקולטה עברו את הבחינה. הישג המציב אותה במקום הראשון מבין כל מוסדות הלימוד בישראל באחוז המעבר בבחינות הלשכה לתלמידים שנגשו לבחינה בפעם הראשונה. הישג לבוגרי הפקולטה.

Jerry Bishop

Jerry Bishop

את לא לבד

החלטה להגיש תלונה במשטרה עבור נפגעת תקיפה מינית, איננה החלטה קלה היא. מתוך ההבנה כי ההליך עלול להיות קשה וארוך במיוחד, הקליניקה לפמיניזם באוניברסיטה חיפה יוצרת פרויקט מיוחד שכולל הכנה להליך החקירה הראשית במשטרה.
העדות הראשונה שניתנת במשטרה היא החשובה ביותר, ולה משקל רב שיכול להשפיע על כל מהלך החקירה. לא פעם נתקלנו במקרים בהם הסיפור האישי של המתלוננת לא הובא למשטרה בגרסתו הטובה ביותר. סיבות לכך יכולות להיות השפעות חיצוניות, לחץ ממעמד החקירה, קושי נפשי בעקבות טראומה.. קראו עוד

זכו בחודש האחרון:

  • פרופ' ארנה רבינוביץ'-עיני זכתה יחד עם טלי מנטוביץ וJJ Prescott ממישיגן בפרס השנתי למחקר בתחום יישוב הסכסוכים על מחקרם האמפירי המשותף.
  • פרס ש"ז חשין למצוינות אקדמית במשפט לשנת תשפ"א לחוקר צעיר לפרופ' אלדר הבר. אלדר כותב מחקרים בתחומים החדשניים ביותר של המשפט והטכנולוגיה.
  • פרופ' עלי זלצברגר, פרופ' גד ברזילי, ד"ר איתמר מן ופרופ' אמנון רייכמן זכו במענק מחקר נוסף של מינרווה בסך של 45000 אירו לפרויקט מחקר בנושא hate speech .

זוכים נוספים

מתאמי זכויות לאנשים עם מוגבלות בקהילה

קורס "מתאמי זכויות לאנשים עם מוגבלות בקהילה" הסתיים באופן מקוון. הקורס הוא תוצר של מיזם "אקדמיה בקהילה" ופרי שיתוף פעולה בין תכנית הדגל, הקליניקות המשפטיות, המוסד לביטוח לאומי חיפה, עמותת אלווין ישראל מחלקת חיפה והצפון ומחלקת השיקום באגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית חיפה. במסגרת הקורס לקחו חלק מתנדבים עם וללא מוגבלות ואנשי מקצוע להנגשת שירותי ומיצוי זכויות לאנשים עם מוגבלות. הם ימשיכו גם עם תום הקורס לפעול בתחום הנגשת שירות ומיצוי זכויות לאנשים עם מוגבלות כפעילים קהילתיים.

ארכיון חדשות הפקולטה

Jerry Bishop