זכויות אדם בחברה

hr01

אודותינו

פניה דחופה - דיוני מעצר בית משפט צבאי

כיום, הצורך להגן על זכויות חברתיות משפטיות ותרבותיות הולך וגדל לאור התעמקות הפער בין אזרחי מדינה ובין עשירים לעניים בפרט. במצב כזה, אוכלוסיות מוחלשות ומודרות נזקקות יותר מאחרות לעזרה במימוש זכויות האדם בפן החברתי והמשפטי ובעזרה להנגשת מערכת המשפט לשם כך.

הקליניקה לזכויות אדם בחברה הוקמה מתוך צורך להפגיש את הסטודנטים עם הפערים השונים, להכיר את הבעיות החברתיות והמשפטיות העולות מהם ואף לעמוד (חלקית) על יחסי הגומלין ביניהן.

הקליניקה מקפידה לבצע חקירה מתמדת של התחומים בהם אפשר לחולל שינוי חברתי. בנוסף, הקליניקה מתמקדת בזיהוי התחומים בהם שינוי חברתי כזה או אחר ניתן להשגה באמצעות הכלים המשפטיים הידועים ולא שוללת שימוש יצירתי בכלים נוספים - הן מעולם המשפט והן מחוצה לו.

הסטודנטים והסטודנטיות, בליווי עו"ד סמר קודחה, מנחת הקליניקה, עוסקים בשילוב של פעילות משפטית, פארא-משפטית ואקדמית-מחקרית. ראשית, הקליניקה פועלת במישור הפרטני באמצעות מימוש זכויות מול רשויות, פנייה לערכאות וניהול מגעים עם גורמים מוסדיים. שנית, הקליניקה פועלת במישור הקהילתי באמצעות קיום מפגשים עם אוכלוסיות מסוימות, הרצאות, חלוקת חומר וכדומה. שלישית, הקליניקה פועלת במישור המערכתי לשינוי מדיניות במקום בו נדרש שינוי כזה באמצעות הגשת עתירות עקרוניות, הצעות חוק, ניירות עמדה, השתתפות בפורומים ועוד.

כמו כן, הסטודנטים והסטודנטיות, בהנחית ד"ר סנדי קידר, בוחנים את המשפט ואת יכולתו לשמש ככלי לשינוי חברתי, בודקים כיצד הקליניקה יכולה לשמש כשחקנית פעילה בשטח המשפט ומעשירים את השיח המשפטי באמצעות הכנסת קולות חדשים.

 

סגל הקליניקה

sandy130 ד"ר איתמר מן

 

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

samar2 130 עו"ד סמר קודחה

 

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.