משפט וממשל

כתב עת משפטי מקוון העוסק בתחומי המשפט הציבורי

אודות

לפני הכל

משפט וממשל הינו כתב-העת המרכזי בישראל העוסק בתחומי המשפט הציבורי. כתב-העת נוסד על ידי פרופ’ יצחק זמיר, והוא יוצא לאור מטעם הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה מאז שנת 1992. כתב-העת משמש במה למגוון רחב של גישות מתודולוגיות לניתוח סוגיות מתחום המשפט הציבורי, ולאורך השנים פורסמו בו מאמרים הנשענים על דיסציפלינות מכל תחומי מדעי החברה והרוח. לצד תרומתו של כתב-העת לשיח התיאורטי, מאמרים רבים שפורסמו לאורך השנים צוטטו בהרחבה על ידי בתי המשפט והניחו תשתית עיונית לחידושים בפסיקה ובמדיניות הציבורית.

בראש מערכת כתב-העת מכהן עורך ראשי שהינו חבר בסגל הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. לצדו מכהנים כתריסר חברות וחברי מערכת שהינם סטודנטים מצטיינים בפקולטה, ושלושה סגני עורך שנבחרו על סמך הצטיינותם בשנים קודמות של עבודת המערכת. כתב-העת מקיים באופן שוטף הליכי שיפוט למאמרים המוגשים לפרסום. הליכי השיפוט מבוססים באופן משולב על חוות דעת חיצוניות של מומחים (peer review) ועל חוות הדעת של הסטודנטים חברי המערכת. שילוב זה מאפשר לנו לסייע לכותבי וכותבות המאמרים לשפר את תוצריהם המחקריים, ולהבטיח כי המאמרים יפנו לקהלים מגוונים, ובכלל זה לחוקרים עמיתים ותלמידי מחקר, סטודנטים, עורכי דין ואנשי מנהל ציבורי. אנו מזמינים כותבים וכותבות לשלוח את מאמריהם לשיפוט, וזאת בהתאם להנחיות המערכת.

מעת לעת, אנו מפרסמים גיליונות מיוחדים המוקדשים לנושא ספציפי בתחום המשפט הציבורי. כך למשל, פורסמו בשנים האחרונות (ונמצאים כיום בשלבי עריכה) גיליונות מיוחדים שעסקו בנושאים הבאים:אזרחות, הגירה והתאזרחות בישראל; משפט ופמיניזם; השפעתה ההיסטורית של המהפכה החוקתית; עיקרון השוויון במשפט הישראלי; המשפט הציבורי והכיבוש; השפעת הגלובליזציה על המשפט הציבורי; מזרחיות ומשפט; ומשפט וקורונה. כמו כן, כתב-העת מפרסם מעת לעת ביקורות ספרים, הערות חקיקה והערות פסיקה.

כרך טו חוברות 2-1 (תשע”ג – 2013)

נויה רימלט, בין פרשת ארן לפרשת חמו: סיפורו של אי-השוויון המגדרי בישראל

יעל ברוידא-בהט, מעורבותם של ארגוני הנשים בחקיקת חוק יחסי ממון בין בני זוג בשנים 1948-1973: המאבק שנשכח

דפנה הקר ורות הלפרין- קדרי, כללי הכרעה בסכסוכי משמורת- על סכנותיה של אשליית הדמיון ההורי במציאות ממוגדרת

יופי תירוש וענת טהון אשכנזי, ייצוג הולם של מגוון נשים בגופים לעיצוב מדיניות לאומית- בעקבות תיקון מס’ 4 לחוק שיווי זכויות האשה והחלטה 1325 של מועצת הביטחון

רונית עיר-שי ותניא ציון וולדקס, הפמיניזם האורתודוקסי- המודרני בישראל- בין נומוס לנרטיב

טלי קריצמן-אמיר, ענת בן דור ונורית וורגפט, בין ניטרליות להזנחה: מבקשות מקלט ופליטות בישראל

אילת מגן, הוצאות טיפול בילדים- מיסוי, זמן ומגדר

נופר ליפקין ואתי סממה, ממעשה הרואי למוצר-מדף: נורמטיביזציה זוחלת של פונדקאות בישראל

עירית נגבי, המרשתת, מיזוגיניה וחופש ביטוי

ביקורת ספרים

אורנה אליגון דר, על הספר בכוונה תחילה מאת תמר הגר

  •  

חברי המערכת

חברי המערכת – כרך טו

עורכת: ד”ר נויה רימלט

סגני עורך: 

תשע”ב: אלכס וולף, ליהי יונה, מעיין סודאי || תשע”ג: אורי סבח, אתי פרטוק.

חברי מערכת:

תשע”ב: דוד אפלדורף, אילת וולברג, ביאטריס זימלר, מאיר ירום, שיר כהן, ניר לוין, שי מרגלית, אורי סבח, סארי עארף, אתי פרטוק, לידר קופרשמידט, הילה שיינוק, הילה שפירא. 
תשע”ג: יוסף בן-דוד, נוה דייגי, עמנואל דניאלי, לונה הלון, הדר וייס, ינון חשמונאי, אביטל טוביאנה-אורן, הדס לנקרי, אילנה נק, סארי עראף, אביבית צמח, ענבל שלקס.

עריכה לשונית: גיא פרמינגר

הארת דין הוא כתב עת משפטי מקוון של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. כתב העת נוסד בשנת 2004 והוא מפרסם בעיקר הערות פסיקה וחקיקה של סטודנטים למשפטים, לצד מאמרים קצרים של חוקרים ישראליים על סוגיות משפטיות אקטואליות.
חברי מערכת כתב העת הם סטודנטים והוא משמש כסמינר המצטיינים של הסטודנטים אשר לומדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. בכתב העת מתפרסמות הארות והערות על פסקי דין ו/או על דברי חקיקה אקטואליים.

lawatchLogo

רוצה להצטרף לרשימת הדיוור של כתב העת?