פרופ' נויה רימלט

 

noya2
תיאוריות פמיניסטיות של המשפט, שוויון ומגדר בשוק העבודה, ניתוח מגדרי של המשפט הפלילי, אי-שוויון מגדרי בישראל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אודות

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

נויה רימלט היא פרופסורית חברה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. היא מלמדת קורסים בתחום של משפט ופמיניזם ומשפט פלילי.
לפני הצטרפותה לאוניברסיטת חיפה הקימה פרופ' רימלט וניהלה במשך שש שנים את המרכז לסיוע משפטי בזכויות אזרח באוניברסיטת תל-אביב שהיה בזמנו  התוכנית הקלינית המשפטית הראשונה שפעלה באוניברסיטת מחקר בישראל והתמקדה בחינוך ועשייה משפטית בתחום זכויות האדם והאזרח.
בשנים האחרונות לימדה פרופ' רימלט כמרצה אורחת בבתי הספר למשפטים של אוניברסיטת ג'ורג'טאון  ואוניברסיטת אמריקן בארצות הברית.

פרופ' רימלט היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפטים מבית הספר למשפטים של אמריקן יוניברסיטי בארצות הברית (תואר שנלמד במסגרת תוכנית המלגה בזכויות אדם ואזרח של הקרן החדשה לישראל) ותואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל-אביב.
מחקריה האקדמיים מתמקדים בניתוח פמיניסטי ביקורתי של המשפט ודנים בקשר שבין הסדרים משפטיים שונים לבין אי השוויון המגדרי בחברה.
בשנים האחרונות כתבה פרופ' רימלט ופירסמה מאמרים בנושאים כגון נשים אלימות, הטרדה מינית, רב תרבותיות ומגדר, נשים בצבא, סרבנות מצפון של נשים, אימהות והורות במשפט, העדפה מתקנת, שכר שווה בעבור עבודה שוות ערך, הפללת הלקוח בזנות והשתתפות פוליטית של נשים.
מאמרה על סרבנות מצפון של נשים הוא זוכה תחרות המאמרים הבינלאומית (Law & Humanities Junior Scholar Interdisciplinary Workshop
)  לשנת 2006 המאורגנת על ידי בתי הספר למשפטים של  אוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ג'ורג'טאון, אוניברסיטת קליפורניה (UCLA)  ואוניברסיטת דרום קליפורניה (USC).
ספרה "הפמיניזם המשפטי מתיאוריה למעשה: המאבק לשוויון בין המינים בישראל ובארצות הברית" יצא לאור בשנת 2010 בהוצאה משותפת של הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה והוצאת פרדס.

פרופ' רימלט היא מנהלת מייסדת משותפת של המרכז למשפט, מגדר ומדיניות חברתית, המוקם בימים אלה בפקולטה למשפטים וחברה בוועדה לקידום השוויון המגדרי באוניברסיטת חיפה, שהקים רקטור האוניברסיטה בשנת 2013.