חדשות

flash90

בעקבות עתירה של הקליניקה למשפט ומדיניות חינוך, בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל את החלטת ועדת הערר של משרד החינוך וקבע כי ילדה בכיתה א', שנדחתה מבית הספר של מעין החינוך התורני, תתחיל ללמוד במוסד. להמשך..

EMG

פרופ' עמנואל גרוס ב"הארץ" :האם באמת המשפט הישראלי, לפחות בתחום המשפט הפלילי והציבורי, מצליח להגשים את העיקרון של שוויון בפני החוק? שנים הורגלנו לחשוב שאכן כולנו שווים בפני החוק. אך בחינה של אופן חקירתו של ראש הממשלה מעלה בי ספקות אם אכן מר נתניהו שווה למר גולדשטיין או למר בוזגלו, כשמדובר בחקירה על ידי משטרת ישראל והפרקליטות"

dalitkd2

ד"ר דלית קן-דרור פלדמן העלתה בוועדת הכלכלה של הכנסת את החשש כי הצעת חוק זכויות יוצרים תאפשר לחסום למשל את וואטסאפ בשל משלוח סרטוני ברכות שנה טובה

SAnews19N

פרופ׳ שולמית אלמוג דיברה על הצורך לעדכן נורמות משפטיות לאור הרצון והיכולת של בני ובנות נוער ליטול חלק בהכרעות חשובות ובשאלות מדיניות שעל הפרק כשהציגה במפגש באתונה יחד עם תלמ"ח דניאלה זלוטניק את מחקרן העוסק בשיתוף אזרחי בנושאים חוקתיים שונים.

gadiUS

פרופ' גד ברזילי בראיון מעריב "ברוב מדיניות העולם הדמוקרטי עונש מוות לא קיים או לא מיושם. מחקרים מעידים שאין בו דבר פרט לנקמה. האם הוא ירתיע מחבלים? התשובה היא לא. אוי ואבוי אם נשתמש במשפט לספק רגשות נקמה."

HRlong

עו"ד הרן רייכמן הגיש השבוע עתירה דחופה לבג"צ יחד עם העמותה לאלרגיות מזון (עמותת יה"ל) ועשרות הורים לילדים אלרגיים, להוציא צו על תנאי שיורה להקצות כוח אדם נוסף למשך כל שעות היום במעונות בהם לא ניתן להרחיק מזונות העלולים לסכן את חייו של פעוט אלרגי.