חדשות

AR1

פרופ' אמנון רייכמן בראיון לגלי צה"ל בנוגע להקמת ועדה בכנסת שתדון בבקשת החסינות של רה"מ: "חסינות דיונית אומרת שכל עוד שהכנסת יושבת בכהונתה אי אפשר להמשיך עם כתב האישום...העילות שנתניהו טוען הן שהיועץ המשפטי לממשלה נהג בחוסר תום לב/באפליה בזמן הגשת כתב האישום ואת זה הוא יצטרך להראות לכנסת".

aburig

ד"ר איתמר מן אירח את פרופ' דיויד זימר, השר לשעבר ליחסי פנים ולעניינים אבוריג'יניים במחוז אונטריו, קנדה, עם סטודנטים ועם חברי סגל מהפקולטה למשפטים. פרופ' סנדי קדר הציג אנלוגיה בין המצב הרגיש הקיים בקנדה בהקשר זה לבין המצב בישראל והתייחס ליחסי הפנים של הממסד הישראלי עם הפזורה הבדואית בנגב.

ornaNewsS

פרופ' נויה רימלט בגלובס בנושא החלטתו של מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד בנימין נתניהו. "כדי להחליט על העמדתו לדין של אדם, צריכים גורמי התביעה,  להעריך כי הסיכוי הלכאורי להרשעה בתיק עולה על הסיכוי הלכאורי לזיכוי, ולו באורח קל בלבד. ככל שההטיה של המאזניים לכיוון הרשעה היא קלה יותר, כך שיקולים הנוגעים לאינטרס הציבורי הופכים כבדים יותר".

starsNL  זכו בחודש האחרון:
  • ברכות לד"ר איתמר מן שנבחר יחד עם 19 חוקרים צעירים מובילים מכל הדיסציפלינות ומכל העולם לתוכנית העמיתים של TED לצעירים.
  • ברכות לד"ר תמי הראל בן-שחר קודמה לדרגת מרצה בכירה בפקולטה
  • ברכות חמות לד"ר אלדר הבר שזכה במענק של חוקר צעיר מקרן ישראל גרמניה התחרותית בנושא פרטיות של ילדים והאינטרנט של הדברים.
oren61

פרופ' אורן גזל-אייל דיקן הפקולטה למשפטים התראיין לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' שם עזר לשדרנים להגדיר מונחים כמו 'חסינות מהותית', 'חסינות דיונית', 'תפקיד ועדת הכנסת' (הקובעת את קבלת החסינות) ו'אכיפה בררנית', העוסקים בבקשת חסינותו של ראש הממשלה.

newsEli

פרופ' עלי זלצברגר והמרכז ללימודי גרמניה ואירופה המודרנית אירחו את ועידת הדוקטורט הבינלאומית של שירות חילופי הסטודנטים האקדמי הגרמני (DAAD) בשיתוף האוניברסיטה העברית בירושלים. הכנס בו נכחו סטודנטים מכל רחבי העולם עסק בנושא "נקודות מפנה בגרמניה של המאה העשרים".

ilanS

ד"ר אילן סבן ופרופ' ברק מדינה הגיבו על מאמרו של פרופ' מנחם מאוטנר שמתח ביקורת על בית המשפט העליון בטור דעה הארץ: "לא קשה לדמיין איך היה נראה שירות המדינה, על שומרי הסף ותפקידים בכירים אחרים בו, אלמלא "צלו" של בית המשפט, שמונע מנתניהו ומעושי דברו לפעול לקידום אינטרסים אישיים או צרים".