חדשות

BB2

פרופ' ניבה אלקין-קורן ל'הארץ': "המסגרת המשפטית היא כמובן חוק הבחירות שנועד להבטיח תעמולה הוגנת , אלא שכידוע החוק איננו עוסק כלל בתעמולה ברשת האינטרנט" בעקבות התייחסות המסיבית לבוטים שנחשפו בטוויטר וההשפעתן על מערכות הבחירות

STARS 2  זכו בחודש האחרון:
  • ברכות חמות לפרופ' עלי זלצברגר, לפרופ' גד ברזילי, לד"ר איתמר מן ולפרופ' אמנון רייכמן ממרכז מינרבה לשלטון החוק במצבי קיצון, שזכו בהערכה חיובית של צוות הבודקים והוחלט על הארכת תקופת התקצוב שלו לשש שנים נוספות. (סך הכל כ-900,000$).
  • ברכות לד"ר יאיר שגיא על זכיית מאמרו "פסק הדין שעשה היסטוריה: עיון היסטוריוגרפי בפסק הדין בפרשת בנק המזרחי" בפרס הארגון הישראלי להיסטוריה ומשפט.
EmleNews1

ברכות חמות לפקולטה שנבחרה בפעם הרביעית ברציפות לקבל תמיכה של ארגון הארסמוס מונדוס במשפט וכלכלה. הפקולטה הינה היחידה בארץ השותפה בתכנית זו לתואר שני, אחת מתכניות הדגל של האיחוד האירופי לתואר שני משותף, והחל מהשנה הקרובה תארח לראשונה שלושים סטודנטים מהתכנית ללימודים לתואר בטרימסטר ראשון.

dalitkd2

ד"ר דלית קן-דרור פלדמן העלתה בוועדת הכלכלה של הכנסת את החשש כי הצעת חוק זכויות יוצרים תאפשר לחסום למשל את וואטסאפ בשל משלוח סרטוני ברכות שנה טובה

miz

ברכות לד"ר יאיר שגיא על זכיית מאמרו "פסק הדין שעשה היסטוריה: עיון היסטוריוגרפי בפסק הדין בפרשת בנק המזרחי" בפרס הארגון הישראלי להיסטוריה ומשפט. הפרס יוענק לו בכנס השנתי של הארגון.

OrenNews

פרופ' אורן גזל-אייל לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב': "יש קבוצה קטנה מאוד של עברייני מין שהמסוכנות שלהם היא גבוהה מאוד וכולם מסכימים שאין שום מענה שימנע מהם לבצע שוב עבירות מין במידה וישוחררו. היום, בישראל, כמו בלא מעט מדינות בעולם, יש חקיקה מיוחדת שעוסקת במסוכנות של עברייני מין"

gadiUS

פרופ' גד ברזילי, בטור דעה בYnet:"פסקת ההתגברות תביא לפיכך להרעה משמעותית במאזן הדמוקרטי בין רשויות השלטון ותהפוך את בית המשפט העליון לנמר ללא שיניים..." להמשך קריאה

HRlong

עו"ד הרן רייכמן ל"כלכליסט": "במשרד החינוך מבטיחים להוריד את גובה התשלום ובפועל, התשלומים רק עולים ועולים. זהו כרסום הולך וגובר בערך של הזכות לחינוך חינם לכל". בעקבות פרסום מחקר המתריע כי מערכת תשלומי ההורים עלולה ליצור מערכות חינוך נפרדות לבעלי מעמד סוציו אקונומי גבוה.