חדשות

ELIZnews

פרופ' עלי זלצברגר אמר בראיון למעריב כי בהשוואה למדינות מערביות אחרות, בית המשפט הישראלי כמעט ולא מתערב בפוליטיקה ובחקיקה. לאור כך, לדעתו של פרופ' זלצברגר, התערבותו של בית המשפט העליון היא חשובה במיוחד בתקופת השלטון הנוכחית להמשך..

EGnews

פרופ' עמנואל גרוס טוען בטור דעה בארץ כי רצח בן זוג מתעלל היא הגנה עצמית. זאת בעקבות תיקון מספר 137 לחוק העונשין שחל השבוע וקובע כי מיוחסת אחריות מופחתת לאדם אשר נתון במצוקה נפשית קשה עקב התעללות חמורה ומתמשכת בו או בבן משפחה.

OGnews

פרופ' אורן גזל-אייל המכהן כסגן יו"ר הועדה לצמצום הרשעות שווא אמר בראיון לרשת ב' "במדינות שבהן בדקו הרשעות שווא, הסיבה של זיהוי לקוי הייתה המרכזית ביותר. הכי הרבה הרשעות שווא שהתגלו בדיעבד כהרשעות שווא, הסתמכו על הסיבה הזאת יותר מכל סיבה אחרת". זאת בעקבות פרסום מסקנות ראשונות של הועדה השבוע בנוגע לחשש מפני זיהוי מוטעה של חשודים על-ידי עדי ראייה.

daniB

ברכות חמות לדני בן אוליאל חבר סגל הפקולטה שקודם לדרגת פרופסור חבר. לדני מחקרים מרתקים שרבים מהם עוסקים בממשק בין מדיניות פטנטים גלובלית לבין צמיחה כלכלית. ספרו האמפירי המעולה בתחום, שפורסם בהוצאת קיימבריג', זכה לשבחים מקיר לקיר כספר חובה מבריק, עם תיאוריה חדשה וממצאים מדהימים המאששים אותה.

SM0819

פרופ' שולמית אלמוג התראיינה לגלי צה"ל בנושא הפיכתו של הסרט המצליח "אפס ביחסי אנוש" להצגה בתאטרון בית לסין. פרופ' אלמוג אמרה כי הסרט מייצג מציאות, שירות הנשים בצה"ל מוצג כחסר ערך ולעיתים אף עם מטלות משפילות. פרופ' אלמוג הטילה ספק בכך שהמצב השתנה מאז ועד היום.

SAnews19N

פרופ' מיכל גל לגלובס "כלכלה שיתופית יוצרת תחרות ע"י זה שהיא מכניסה יותר מוצרים ומשתמשים לשוק אבל מצד שני היא יכולה ליצור בעיות של כוח שוק שחשוב לזהות אותן"