פמיניזם משפטי

femcl

אודותינו

הקליניקה בוחנת איך החברה הישראלית, הנתפסת כחברה מודרנית, חילונית, דמוקרטית ושוויונית, מתייחסת לנשים החיות בה בתחומים שונים. 

האם באמת התקדמנו כברת דרך בכל הקשור לזכויות נשים וקידום השיוויון המגדרי? או שמא מדובר באשליה של החברה המודרנית הליברלית? ומה תפקידו של המשפט בדרך לשיוויון? ננסה לענות על השאלות לעיל, תוך כדי, הפנה תיאורטית ופעילות מעשית בנושאים שונים, כגון: נשים במקום עבודה, הגנה מפני תקיפה מינית במרחב הציבורי, אלימות כלכלית, התייחסות לנשים בבית המשפט לענייני למשפחה ועוד. 

 במסגרת הקליניקה הסטודנטים/ות נחשפות/ים למדיניות, מנגנונים ומנהגים מושרשים הגורמים לפגיעה בזכויות נשים, הן ברמה האקדמאית והן ברמת השטח. 

הסטודנטים/ות בקליניקה לוקחים/ות חלק במאבקים ציבורים של ארגוני נשים, וכן מקדמים/ות דרך הכלי המשפטי, סוגיות הקשורות לזכויות נשים. 

במפגש התיאורטי, אשר יועבר על ידי ד"ר אריאן רנן- ברזילי, יוצגו מגוון תיאוריות פמיניסטיות של המשפט תוך התמקדות בתרומה הייחודית של כל אחת מהן לפיתוחו של שיח פמיניסטי ביקורתי ומודע, תוך מתן דגש לשלל הזהויות המרכיבות את המגדר, הדילמות והאתגרים העולים בקידום השיווין המגדרי. 

בפעילות המעשית, אשר תועבר בהנחיית עו"ד ורדית אבידן, עורכת דין מצטיינת בעלת נסיון רב בתחומי המשפט השונים, פמיניסטית אקטיביסטית, הפועלת למען קידום זכויות נשים דרך המשפט, ידון החיבור בין התיאוריה לעולם המעשי החברתי והמשפטי ויבחן את השפעתן בפועל של התיאוריות הפמיניסטיות

סגל הקליניקה:

ד"ר אריאן רנן-ברזילי | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עו"ד ורדית אבידן | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© כל הזכויות שמורות לפקולטה למשפטים © אוניברסיטת חיפה שד' אבא חושי 199 הר הכרמל, חיפה 3498838 טלפון: 04-8240633