תנאי קבלה ורישום

Requirements

 

קבלה לפי סכם

שקלול ממוצע בגרות/ממוצע תואר וציון פסיכומטרי. לבדיקת סיכויי קבלה.

קבלה במסלול מבחן התאמה

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה תאפשר קבלה ללימודים על סמך מבחן התאמה למועמדים הקרובים לסף הקבלה הרפורמה החדשה נכנסה לתוקף כבר בתקופת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ה. מדובר בשינוי מהפכני אשר הוחלט לגביו בעקבות פיילוט שנערך לפני כשנתיים והראה כי הצלחה במבחן ההתאמה המקדים מנבאת ממוצע ציונים גבוה יותר במהלך שנת הלימודים הראשונה. האפשרות לגשת למבחן תינתן למועמדים הקרובים לסף הקבלה , לאחר שקלול ממוצע הבגרויות והבחינה הפסיכומטרית.

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה משנה לראשונה בישראל את תנאי הקבלה של המועמדים ללימודים: פיילוט שנערך בפקולטה במהלך השנתיים החולפות, אישר את חששות המרצים כי קבלה ללימודים עם סכם גבוה לא מבטיחה ממוצע ציונים גבוה יותר במהלך התואר.הפקולטה החליטה להוסיף בחינת התאמה למועמדים אשר קרובים לסף הקבלה הרשמי.ציון מבחן ההתאמה ישוקלל עם סכם הקבלה של המועמד ויגדיל את סיכוייו לקבלה ללימודים כתלמיד מן המניין.המהלך החדש נועד ליצור תמהיל סטודנטים המושתת בחלקו על יכולת חשיבה משפטית, יישום צורת למידה וזיקה לתחום. את אלה מנבא המבחן.

מסלול מעבר לסטודנטים מצטיינים

סטודנטים מצטיינים, הנמצאים בתחום 5% הגבוהים בשנתון, ו/או בעלי ממוצע 93 ומעלה בתום שנה א, יכולים להגיש גיליון ציונים ומדרג לשם קבלה שנת לימודים מתקדמת. ההרשמה הינה לשנה ב' בלבד.

מסלול קבלה לבעלי תואר קודם בהצטיינות 

מסלול קבלה לסטודנטים לאחר שנת הלימודים בחוג אחר 

כלל המועמדים צריכים לעמוד בתנאי הקבלה הכלליים של האוניברסיטה, ברמה הנדרשת על ידי הפקולטה למשפטים הכוללת רמת מתקדמים א' לפחות באנגלית לפי סיווג פסיכומטרי /אמי"ר /אמיר"ם וציון יע"ל לנדרשים לכך של 120 לפחות (קבלה על תנאי עם ציון יע"ל בין 115-119 ועמידה בשאר תנאי הקבלה).

 

ההרשמה הוארכה עד 1.10.2017

 

לפרטים נוספים:
גב' שגית חיים, טלפון 04-8249102, דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

גב' עליזה גונן, טלפון 04-8288266, דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

© כל הזכויות שמורות לפקולטה למשפטים © אוניברסיטת חיפה שד' אבא חושי 199 הר הכרמל, חיפה 3498838 טלפון: 04-8240633