חדשות

ELIZnews

פרופ' עלי זלצברגר אמר בראיון למעריב כי בהשוואה למדינות מערביות אחרות, בית המשפט הישראלי כמעט ולא מתערב בפוליטיקה ובחקיקה. לאור כך, לדעתו של פרופ' זלצברגר, התערבותו של בית המשפט העליון היא חשובה במיוחד בתקופת השלטון הנוכחית להמשך..

EGnews

פרופ' עמנואל גרוס טוען בטור דעה בארץ כי רצח בן זוג מתעלל היא הגנה עצמית. זאת בעקבות תיקון מספר 137 לחוק העונשין שחל השבוע וקובע כי מיוחסת אחריות מופחתת לאדם אשר נתון במצוקה נפשית קשה עקב התעללות חמורה ומתמשכת בו או בבן משפחה.

OGnews

פרופ' אורן גזל-איל דיבר בראיון לכאן רשת ב' בנושא פתיחתו המחודשת של תיק הרצח של נאוה אלימלך ז"ל על החלטה חדשה הנוגעת לאי-התיישנות בתיק רצח. הוא אמר כי הכלל החדש אינו חל על תיקים שכבר התיישנו, כך שגם אם ימצאו את הרוצח/ת בתיק ש"התיישן" יתכן ולא יוכלו להעמיד את החשודים לדין.

EZ

פרופ' עלי זלצברגר התראיין בתכנית רצועת הביטחון בגלי צה"ל בנושא העשור השמיני למצב החירום בישראל ואמר כי "מצב החרום מאפשר סמכויות מאוד מרחיקות לכת לרשות המבצעת על חשבון הרשות המחוקקת. בכל המדינות המתוקנות יש הסדר שאם קורה אסון כמו רעידת אדמה, מלחמה מכריזים על מצב חרום ונתונים לרשות המבצעת כוח לחזור לשגרה כמה שיותר מהר".

EliZN19a

פרופ' עלי זלצברגר קיבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת המבורג על מחקריו פורצי הדרך ועל חיזוק הקשרים בין האקדמיה הישראלית והגרמנית. נאמר עליו בנאום הענקת התואר "פרופ' זלצברגר הוא מרצה וחוקר מעורר השראה, בעל רעיונות יצירתיים שמעודד אחרים לחפש רעיונות חדשים ויצירתיים... אפשר לומר שהוא 'יזם חדשנות אקדמי'.

SAN6N

פרופ' שולמית אלמוג פגשה עם ד״ר ליה האני, שכיהנה כשרה לרפורמות בממשלת אסטוניה ועמדה בראש פרויקט e-Estonia,בכינוס של נציגים/ות ממדינות אירופה שעסק בדמוקרטיה דליברטיבית בעידן דיגיטלי בטאלין בירת אסטוניה והציגה את הקריאה להעצמת שיתוף בני/ות נוער בקבלת החלטות, במיוחד בסביבה דיגיטלית.

SAnews19N

פרופ' מיכל גל לגלובס "כלכלה שיתופית יוצרת תחרות ע"י זה שהיא מכניסה יותר מוצרים ומשתמשים לשוק אבל מצד שני היא יכולה ליצור בעיות של כוח שוק שחשוב לזהות אותן"